IRSKO
2011
Věra Klásková
& spol.
Obsah:

Úvod
Cesta tam
Midleton - palírna
Tralee
Festival
Dingle
Listowel
Rock of Cashel
Cahir castle
Tipperary
Ring of Kerry 1
Ring of Kerry 2
Ring of Kerry 3
Do Connemary
Volný den :o)
Clifden
Aranské ostrovy
Cashel
Hrajeme v hospodě
Cliffs of Moher
Galway
Národní park
Guys Bar
Do Dublinu
Clonmacnoise
Jam session
Dublin
Vězení
Večírek
Glendalough
Loučení
Přes Anglii
Domů


¤


     Zpět na stránky:
      >>> www.klaskova.cz
      >>> www.tampier.cz
CESTA DO CONNEMARY
27. srpna
Turnusy v irských chaloupkách, obhospodařovaných firmou Shamrock Cottages, se mění vždy v sobotu. Je sobota, nastává přesun do hrabství Galway. Samozřejmě, bez komplikací to nejde: autu odešlo pro změnu levé očičko. Žárovky měly patrně doslouženo. Kde sehnat v sobotu rezervní? Jak vidíte, žádný problém. Na předměstí Limericku měli otevřeno. Pokus o opravu však selhal, nejsme obratní jako ten chlápek v Dinglu. Budeme se někde muset shánět po jiném šikulovi.
¤

Když jsme projížděli obcí Ardrahan, spatřili jsme hned vedle silnice hezký hrázděný dům s doškovou střechou a nezbytnými komíny na obou koncích. Záhy jsme zjistili, že i jeho vnitřek je pro nás zajímavý. Hamburger v irském provedení je podstatně chutnější než jeho americký jmenovec! Dopolykat, zaplatit a kolem drobné ruiny hbitě dále.
¤

Cílem naší cesty je Cashel, Co. Galway. Pozor, nezaměňovat s Cashelem, Co. Tipperary, kde se tyčí na skále Rock of Cashel čili ten hrad! To se totiž Věře stalo, když jsme cestu po Irsku plánovali. Shodli jsme se na tom, že druhá destinace bude někde v hrabství Galway. Věra našla Cashel a myslela, že to je někde u onoho hradu. Teprve poté, co jsme ubytování závazně objednali a zaplatili zálohu, jsme zjistili, že zadaná chaloupka je úplně jinde v totálních pustinách (tady si ji můžete podrobně prohlédnout na stránkách Shamrock Cottages). Jeli jsme tam tedy s určitými obavami. Nebudu vás napínat: byly to pustiny, ale nelitovali jsme ani vteřinu, protože to byly pustiny velice krásné! Mořská zátoka, při odlivu plná chaluh, naše cottage na kopečku, nekonečné pastviny, po kterých běhá spousta budoucích steaků a romantické výhledy. A všechno to pořád opřekot kvete. A nakonec večerní červánky...
¤

A pointa: deset minut od naší ubikace je v nepřetržitém provozu restaurace v hotelu Zetland. Hohó!¤

Obžerný dědeček z Ardrahanu
sežvýkal uzenek celou vanu.
V zkázu se řítí,
neb nemůže jíti
na velkou ani na malou stranu.

¤