IRSKO
2011
Věra Klásková
& spol.
Obsah:

Úvod
Cesta tam
Midleton - palírna
Tralee
Festival
Dingle
Listowel
Rock of Cashel
Cahir castle
Tipperary
Ring of Kerry 1
Ring of Kerry 2
Ring of Kerry 3
Do Connemary
Volný den :o)
Clifden
Aranské ostrovy
Cashel
Hrajeme v hospodě
Cliffs of Moher
Galway
Národní park
Guys Bar
Do Dublinu
Clonmacnoise
Jam session
Dublin
Vězení
Večírek
Glendalough
Loučení
Přes Anglii
Domů


¤


     Zpět na stránky:
      >>> www.klaskova.cz
      >>> www.tampier.cz
VEČÍREK S PŘÁTELI
5. září
Setkání s dublinskými kamarády - muzikanty byl domluveno do hospody na Chancery Street, za rohem od Four Courts. Naši přátelé pozvali ještě houslistu jménem Porky Murphy, kterého jsme znali jenom z Martinova cédéčka.

¤

S Kevinem předváděli neuvěřitelné věci. Irové mají jednu zvláštní schopnost: dokáží hrát unisono v šíleném fofru třeba pět minut jednu instrumentálku a přitom jednotlivé fráze mírně obměňovat. Všichni stejně. Při hraní se telepaticky propojí a hrají jako jeden, i když jsou třeba tři. Tady vidíte Martina Nolana, jak soustředěně odhaduje Porkyho budoucí tóny, aby zadudal totéž. Vlevo sedí John a vyrábí šílené rytmické figury na buzuki. Ondra se většinou dokázal k těmto zběsilostem přidat, Věra někdy raději zpívala a konverzovala. Ostatně, podívejte se na video.

¤

Bylo nám trochu smutno, protože už jsme se chvílemi viděli v Rosslare u přívozu do Anglie. Jenom Ondrův převlek za leprikóna ZZ Top nás poněkud rozveselil.
¤

Ale všechno má svůj konec. Neradi jsme se rozloučili a John nám zamával od zadního vchodu.

¤

Táhli jsme kytary nočním Dublinem, opatrně obešli středisko SINN FÉIN, kde nespali asi ani v noci, a pustými ulicemi jsme se vrátili do ubytovacího zařízení. Zítra nás čeká poslední výlet.¤

Vida ho, z Rosslaru dědka:
Vypadá nachlup jak fretka!
A výtečně slyší
a loví si myši
a v noře prý spal doposledka.

¤