IRSKO
2011
Věra Klásková
& spol.
Obsah:

Úvod
Cesta tam
Midleton - palírna
Tralee
Festival
Dingle
Listowel
Rock of Cashel
Cahir castle
Tipperary
Ring of Kerry 1
Ring of Kerry 2
Ring of Kerry 3
Do Connemary
Volný den :o)
Clifden
Aranské ostrovy
Cashel
Hrajeme v hospodě
Cliffs of Moher
Galway
Národní park
Guys Bar
Do Dublinu
Clonmacnoise
Jam session
Dublin
Vězení
Večírek
Glendalough
Loučení
Přes Anglii
Domů


¤


     Zpět na stránky:
      >>> www.klaskova.cz
      >>> www.tampier.cz
LOUČENÍ S DUBLINEM
7. září
Poslední den v Irsku. Odjíždíme až odpoledne, takže jsme rozdělili do dvojic (starší - mladší, respektive manželé - mladí pánové) a vyrazili naposledy do ulic Dublinu. My jsme se s Věrou toulali bez konkrétního cíle a objevovali různé zajímavosti. Horní fotka je z jedné obchodní pasáže, kde jsme nekoupili nic. Našli jsme slovenský obchod, ve kterém nabízejí olomoucké syrečky, další středisko Sinn Féin, kde manifestují, že nechtějí vítat britskou královnu, dokud budou její tlupy okupovat Irsko, zpozorovali jsme zvláštní výzdobu na jedné fasádě a na jiné zjistili, že Irové uctívají i rockové kytaristy (Rory Gallagher byl známý sólista skupiny Taste koncem 60. let minulého století, prodal přes 30 milionů desek). Objevili jsme českou hospodu s nabídkou piva, které jsme odolali a pak jsme šli do Temple Baru, kde jsme nabídce neodolali. Tam jsme zjistili, že je to podnik mnohem větší, než se v průvodcích jeví. Nedávno v něm šílený kytarista Dave Browne zlámal světový rekord v době hraní na kytaru. A nápojový lístek je tu rozdělen do několika stránek. Zde se můžete podívat na nabídku whisky a whiskey, má 167 položek.
¤
Pak jsme naposled profrčeli Grafton Street. Ten pán telefonoval a chvátal. Tenhle ale nechvátal! Stál zcela nehnutě, kravatu vyztuženu, vlas rozcuchaný (nikoli protivětrem), před sebou pikslu na peníze; žebral. A ten další ležel, už prochlastal vyžebrané. Tihle zase žebrali se zpěvem a hudbou. Cikánská kapela hrála podivnou směsici všech žánrů. Všude tam prodávaji spoustu květin, a jak barevných! Ještě jsme se rozloučili s milou Molly a spěchali jsme do našeho B&B. Tam se mužstvo věnovalo výrobě občerstvení na cestu. Opařili jsme si naposled ruce (všude totiž mají oddělené kohoutky, takže nelze namíchat vodu přiměřeně teplou), narvali věci do auta - a sbohem!
¤
Poslední irská hospoda, velmi vlastenecká. Nalodili jsme se. Kajutu máme přímo u kotevního navijáku. To se krásně vyspíme! :o(


¤

Když múzy síly své spojí,
v Irsku se kmeti jen rojí.
Přetěžká práce!
Ach, inspirace!
Před ní snad nic neobstojí.

¤