IRSKO
2011
Věra Klásková
& spol.
Obsah:

Úvod
Cesta tam
Midleton - palírna
Tralee
Festival
Dingle
Listowel
Rock of Cashel
Cahir castle
Tipperary
Ring of Kerry 1
Ring of Kerry 2
Ring of Kerry 3
Do Connemary
Volný den :o)
Clifden
Aranské ostrovy
Cashel
Hrajeme v hospodě
Cliffs of Moher
Galway
Národní park
Guys Bar
Do Dublinu
Clonmacnoise
Jam session
Dublin
Vězení
Večírek
Glendalough
Loučení
Přes Anglii
Domů


¤


     Zpět na stránky:
      >>> www.klaskova.cz
      >>> www.tampier.cz
NÁVRAT DOMŮ
9. září
Hoek van Holland. Cpeme se do auta, čekáme, až vrata zívnou.
¤

Cesta přes Nizozemí a Německo proběhla vcelku hladce, nic zajímavého se nestalo. Pouze jsme se utvrdili v tom, že kázeň na německých silnicích je ta tam. Němci už jezdí stejně divoce jako Češi. Možná že to ale byli samí Turci, Češi a Poláci?

¤

Dojeli jsme domů a počali vybalovat. To nebylo snadné. Všechno, co jsme vezli tam, jsme vezli zase zpátky a navíc přibyl bodhrán (v něm jsme měli ukrytu část špinavého prádla), knihy a noty (těmi Věra obložila rezervu) a originální marmelády, co se v Čechách neseženou (zaplnily všechny úkryty v podlaze, ve dveřích a pod sedadly. Když jsme to z auta všechno vyndali, nevěřili jsme, že se to tam mohlo vejít. Naštěstí se to vešlo, takže máme na čas dostatek potravy tělesné i duchovní.
¤

Naše tělesné schránky pobývají doma, ale duše - ty stále bloudí Irskem...

Pokud jste dočetli až sem, děkuji vám za pozornost. Za odměnu si můžete pustit ještě jedno video.

Toto napsala Věra Klásková poté, co zredigovala obsah modrého notýsku:

¤

K mému propuštění z pomyslné zamřížované kobky, tj. z rytmického schématu limericků, které mi po čtrnáct dní bez ustání bušilo do lebeční stěny, nastalo těsně před přistáním v Hoeku van Holland, kdy jsem zapsala poslední skvost. Od té doby přicházejí záchvaty rýmování podstatně řidčeji. Což je dobře, protože jinak bych nejspíš hrála vrhcáby o zdravý rozum - ten výbuch byl příliš silný. Abych mohla zůstat napojena na keltskou orální tradici soustavně, asi holt potřebuji být blíže zdroji.


¤


A jak se splnila naše očekávání?


Věra:
Nechala jsem tam srdce kus, takže se pro něj musím vrátit. Stýská se mi po Irsku, toužím po Irsku, chci být v Irsku. Toť vše.

¤

Allan:
...ale po několika měsících, ke konci pobytu na Ostrově se mi odtamtud chtělo daleko méně než z Ameriky. Mohlo za to zejména lepší jídlo... A samozřejmě a především krásná příroda a mnoho pamětihodností (samé kamenné věci), dobří lidé atd... Takže: Irsko ano ano, jo jo!

¤

Tomáš:
(zatím se nevyjádřil)

¤

Já:
Zdařilo se. Bylo to ještě lepší, než jsem čekal.