NASHVILLE
2011
Věra Klásková
Karel Tampier
Ondřej Pour
 
Obsah:
Přes oceán
Do Nashvillu
Město 1
Město 2
Hall of Fame
Jedeme autem
Do palírny
Do vězení
Vlak a jídlo
Plantáž
Večerní Nashville
Ryman Auditorium
Koncert v RA
Opryland - showboat
Shotgun Red a W. Nelson
Koncert v GOO
Franklin
Neděle
Loretta Lynn
Casey Jones
Capitol
Holiči a muzea
Domů
MAPA   >>>>>
KONCERT V GRAND OLE OPRY
Hle, už vesele kráčíme k hlavnímu chrámu country music! Usedáme do obrovitého hlediště (podařilo se mi na internetu urvat místa uprostřed první řady na balkoně). A už je to tady: opět Minnie Pearl, opět její hááúdýýýýý! s odpovědí publika (jako na Portě: „Kamarádi, ahój!”). Probíhá to podobně jako včera. Navíc jsou tu tři velké obrazovky a kamery. Máme krásný výhled na scénu: vlevo Stubbs a jeho kecpult, po jevišti rozprostřen orchestr (stejný jako v Ryman Auditoriu), vpravo kamera. Kruh uprostřed scény je kus z podlahy jeviště Ryman Auditoria. Sólisté tak vystupují na prknech původní Grand Ole Opry. Už to začalo. Večer je rozdělen na čtvrtiny. Každá část má svého hostitele a sponzora. Mezi jednotlivými díly jde opona dolů, promítají se reklamy. Většina účinkujících zpívá pouze jednu píseň. Co jsme tedy viděli a slyšeli?
19.00 sponzor HUMANA / hostitelka Jeannie Seely, zasloužilá hvězda country (*1940) zpívala tak, že Věru rozbolely hlasivky...
- Jesse McReynolds (*1929), polovina dua Jim & Jesse, hráli spolu 55 let, Jim zemřel v roce 2002. V roce 2007 to Jesse ještě uhrál.
- The Derailers, hlásí se k Roy Orbisonovi, Presleymu i k Beatles, jeden z krajních pólů dnešní country music.
19.30 sponzor CRACKER BARREL OLD COUNTRY STORE / hostitel Jimmy Dickens, (*1920!), 150 cm, žertoval o své prostatě, zpíval takto.
- Jimmy C. Newman, tzv. Alligator Man podle jedné své písně, pionýr cajun-country (*1927). Asi takhle.
- Old Crow Medicine Show, old time, bluegrass, country, folk, svižná muzika.Tady je video.
O přestávce jsem prováděl špionáž u zvukařů. Mno, mixpult nemají zrovna skromný, ani bedny...
20.15 sponzor DOLLAR GENERAL / hostitel Bill Anderson, (*1937), známý jako Whispering Bill pro svůj dyšný vokál. Asi tak.
- Bobby Osborne (*1931) & The Rocky Top X-Press, s bratrem měli kapelu Osborne Brothers, studené, B. Osborne jr je špatný baskytarista.
- Elizabeth Cook, konečně trochu mladší ročník (*1972), ale moc nás neuchvátila, zpívá tence.
20.45 sponzor BASS PRO SHOPS / hostitel Jim Ed Brown (*1934), v USA velmi populární s Helen Cornelius (*1941), pro nás nuda, šeď.
- Jakýsi písničkář, nebyl uveden v tištěném programu. Jméno jsme nezachytili, jeho píseň nás také nezachytila. Ale kecali tam s ním dlouze. :o)
- Dailey & Vincent, konec dobrý, všechno dobrý! Úžasný bas Joe Deana! Předvedli bluegrass i barbershop harmony tak, tak, tak, tak i tak.
Přehlídka všemožných legend country music. Nikdo neměl dostatečný prostor k navázání kontaktu s publikem. V nezaplněném sále seděly většinou zájezdy z různých států. Na výkřik hostitele „Je tu někdo z Alabamy?“ odpověděl řev třiceti lidí z balkonu. Všechno úúúžasně srdečné. Je to živoucí národní kulturní památka. Mrkněte na video z prvního koncertu po povodni!
Příšerným slejvákem jsme se vraceli do hotelu...
13. května
NASHVILLE
Text a foto:
    Karel Tampier

Zpět na stránky: